event image event image

 

 

Wtorek, 20.11.2018 r. (dzień „0”)

godz. 15:00

Obiad (Restauracja Czerwona, 1 piętro)

godz. 16:00

Sesja „0” - Rozwiązania informatyczne dla pionu IT (sala 5/2, 5 piętro)

  1. Informatyka w obliczu wielkiego wyzwania
    Andrzej Pilaszek - 30 min.
  2. Robotyzacja w praktyce
    Michał Obarski (PKP Energetyka) - 15 min.
  3. GIS i ZMS
    Patrycja Kałużyńska (PKP Energetyka) - 15 min.
  4. Private LTE – fakty i mity
    NOKIA - 30 min.
  5. Wdrożenie systemu monitoringu sieci optycznej w PSE (realizacja 2018) umożliwiającego operatorowi proaktywne reagowanie na zdarzenia w sieci
    FCA - 30 min.
  6. Systemy monitorowania infrastruktury krytycznej kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa
    TEKNISKA POLSKA - 10 min.
  7. tytuł referatu w trakcie uzgodnień
    iGRID TECHNOLOGY Sp. z o.o. - 20 min.
  8. referat w trakcie uzgodnień
    10 min.

godz. 18:30

Zakończenie dnia „0” Konferencji

godz. 19:00

Kolacja (Restauracja Czerwona, 1 piętro)

godz. 20:00

Turniej w kręgle dla Uczestników Konferencji
Sponsor turnieju - FCA Sp. z o.o.

 

 

Środa, 21.11.2018 r. (dzień „1”)

godz. 10:00

Rozpoczęcie Konferencji (sala 6/1, 6 piętro)

godz. 10.10

Sesja I – Cyberbezpieczeństwo / aktualne wdrożenia w energetyce zawodowej

  1. Praktyczna współpraca i zamierzenia w zakresie cyberbezpieczeństwa
    / założenia pracy energetycznego ISAC-PL
    Jarosław Sordyl (PSE SA) - 30 min.
  2. Projekt AMI: wdrożenie repeaterów PLC
    Daniel Jarosik, Jacek Górski (ENERGA-OPERATOR S.A.) - 20 min.
  3. Android 4 Utilities – IT4M+ nowoczesna aplikacja dla serwisu liczników
    Mateusz Chojnacki, Krzysztof Ładziak (innogy Stoen Operator Sp. z o.o.) - 20 min.
  4. Zmiana architektury systemów obsługi technicznej w TD
    Konrad Wierzchucki, Marcin Kowalczyk (TAURON Dystrybucja SA) - 20 min.
  5. Skokowe podniesienie poziomu bezpieczeństwa spółek w świetle UoKSC
    EXATEL - 20 min.
  6. referat w trakcie uzgodnień
    40 min.
  7. referat w trakcie uzgodnień
    20 min.

godz. 13:00

Obiad (Restauracja Czerwona, 1 piętro)

godz. 14:00

Sesja II – Rozwiązania IT dla energetyki

  1. Kompleksowy system wsparcia OSD w obsłudze procesów Rynku Energii
    Innsoft Sp. z o.o. - 20 min.
  2. FSM (Field Service Management): kompleksowe rozwiązanie do planowania, optymalizacji i harmonogramowania zadań w terenie
    Bartłomiej Szymaniak (IFS) - 20 min.
  3. OpenUtilities jako przykład nowoczesnego rozwiązania do zarządzania infrastrukturą energetyczną
    Maciej Rutkowski (Bentley Systems Polska Sp. z o.o.) - 20 min.
  4. Obliczenia sieciowe online - czy jesteśmy na to gotowi?
    Apator Elkomtech SA - 20 min.
  5. Komputery kwantowe – wprowadzenie
    Elproma Elektronika Sp. z o.o. - 20 min.
  6. referat w trakcie uzgodnień
    20 min.

godz. 16:00

przerwa

godz. 16:20

Sesja III – Bezpieczeństwo systemu elektroenergetycznego

  1. Problematyka zabezpieczenia, monitoringu i wizualizacja sieci OT w systemach elektroenergetycznych
    ELMARK Automatyka Sp. z o.o. - 20 min.
  2. Machine Learning – moda czy rzeczywista korzyść w cyberbezpieczeństwie infrastruktury krytycznej
    Albert Borowski (Comp S.A.) - 20 min.
  3. Security Event Management in Czech Power Company - ČEZ (Studium Przypadku)
    4Sync Solutions Sp. z o.o. - 20 min.
  4. Zagrożenia dla systemów IT w energetyce
    Marcin Kordacki (Cybercom Poland )- 20 min.
  5. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o … ruchu sieciowym, ale baliście się zapytać
    Media Sp. z o.o. - 20 min.
  6. Praktyczne zastosowanie systemów IDS i IPS w ochronie infrastruktury krytycznej
    TEKNISKA POLSKA - 20 min.
  7. Bezpieczna separacja sieci OT-IT. Zastosowanie technologii Diody Jednokierunkowej
    RedClover - 20 min.
  8. referat w trakcie uzgodnień
    20 min.

godz. 19:00

Zakończenie 1-wszego dnia Konferencji

godz. 20:00

Uroczysta kolacja (Sala Kongresowa 0/2)

godz. 20:30

Turniej w kręgle dla Uczestników Konferencji

 

 

Czwartek, 22.11.2018 r. (dzień „2”)

godz. 10:00

Sesja IV – Startupy w energetyce – rola i znaczenie rozwiązań innowacyjnych w biznesie

  1. Fog Computing odpowiedzią na wyzwania cyfryzacji energetyki
    Kamil Kozak (Fogger Sp. z o.o.), Ryszard Bednarz (iGrid Technology Sp. z o.o.) - 20 min.
  2. referat w trakcie uzgodnień
    Motorola Solutions - 20 min.
  3. referat w trakcie uzgodnień
    TAURON Polska Energia SA - 30 min.
  4. innogy Laboratory of Things – technologie nowych możliwości
    Dominik Pienkowski, Leszek Bitner (innogy Stoen Operator Sp. z o.o.), Bogusław Majchrzak, Michał Górski (Orange Polska) - 20 min.
  5. Phoenix-RTOS - system operacyjny dla IoT skomercjalizowany dzięki energetyce
    Paweł Pisarczyk (Atende Software Sp. z o.o.) – 20 min.
  6. referat w trakcie uzgodnień
    20 min.
  7. referat w trakcie uzgodnień
    20 min.

godz. 12:30

przerwa

godz. 12:50

Sesja V – Aktualne wdrożenia w energetyce zawodowej

  1. Zastosowanie nowych technologii komunikacji radiowej LoRa, SigFox, NB IoT, LTE Cat. M1 do odczytu liczników energii elektrycznej – prezentacja prac B+R
    Jarosław Sokół (TAURON Dystrybucja Pomiary Sp. z o.o.), Marcin Pastuszka  (TAURON Dystrybucja Sp. z o.o)- 20 min.
  2. Kryptografia kwantowa
    Elproma Elektronika Sp. z o.o. - 20 min.
  3. Jak efektywnie pozyskać, przechowywać i wykorzystać dane. Doświadczenia z wdrożeń systemów BI w firmach energetycznych.
    SOL-BIT Sp. z o.o. – 20 min.
  4. referat w trakcie uzgodnień
    NMG SA - 20 min.
  5. referat w trakcie uzgodnień
  6. referat w trakcie uzgodnień

godz. 15:00

Obiad (Restauracja Czerwona, 1 piętro)

godz. 19:00

Kolacja (Restauracja Czerwona, 1 piętro)

godz. 20:00

Turniej w kręgle dla Uczestników Konferencji

 

 

Piątek, 23.11.2018 r. (dzień „3”)

godz. 10:00

Indywidualne spotkania biznesowe z dostawcami rozwiązań IT

godz. 13:00

Obiad (Restauracja Czerwona, 1 piętro)

 

W trakcie „1” i „2” dnia konferencji (22-23.11.2017 r.) równolegle przygotowana zostanie wystawa, na której dostawcy rozwiązań IT dla energetyki prezentować będą konkretne systemy / urządzenia / rozwiązania.