event image event image

 

 

Wtorek, 30.11.2021 r.

 

przyjazd Uczestników konferencji

godz. 19:00

Kolacja
(Restauracja Czerwona, 1 piętro)

 

 

Środa, 01.12.2021 r. (dzień „1”)

godz. 9:00
 

rejestracja Uczestników konferencji SIwE
(sekretariat, 6 piętro)

godz. 10:00

Rozpoczęcie Konferencji
(Sala 6/2, 6 piętro)

godz. 10.10

Sesja I – Aktualne trendy w IT / wdrożenia w energetyce zawodowej

  1. Obietnice IT na XX lecie SIwE
    Andrzej Pilaszek (PKP Energetyka S.A.) – 20 min.
  2. System magazynowania energii oraz sterowanie tym systemem w ujęciu lokalnym oraz sieciowym
    Monika Łukasik, Marta Wyżykowska (PKP Energetyka S.A.) – 20 min.
  3. Wybrane zagadnienia architektury systemu IT zarządzającego rozproszonymi źródłami energii odnawialnej na bazie projektu „Opracowanie platformy pozwalającej na zagregowanie potencjału wytwórczego i regulacyjnego rozproszonych źródeł energii odnawialnej i zasobników energii oraz wybranych kategorii odbiorów sterowalnych”
    Teresa Markiewicz (TAURON EKOENERGIA Sp. z o.o.) 20 min.
  4. OIRE/CSIRE
    Andrzej Zadworny (PSE SA) – 20 min.
  5. HES-NG podejście projektowe
    Mariusz Jędrzejewski, Marcin Wilkowski (innogy Stoen Operator Sp. z o.o.) – 20 min.
  6. Wdrożenie LTE450 w sektorze energetycznym
    Damian Zajączkowski, Paweł Strzeszewski (PGE Systemy S.A.) – 20 min.

godz. 12:10

przerwa
godz. 12:30

Sesja II – Rozwiązania IT dla energetyki

  1. Nowoczesna platforma aplikacyjna, chmura hybrydowa i automatyzacja procesów IT
    jako klucz do transformacji cyfrowej sektora energetycznego

    Wojciech Furmankiewicz, Piotr Kordialik (Red Hat) – 30 min.
  2. IMS (Inspection Management System) – transformacja celów i rozwiązań dla inspekcji sieci w terenie, progres w obszarze zarządzania majątkiem sieciowym
    Krzysztof Wojtczak (ATLASUS Sp. z o.o.) – 30 min.
  3. Integracja systemów transmisji w OT – jak sprostać rygorystycznym standardom bezpieczeństwa i jakości w energetyce
    Zuzanna Wieczorek (TEKNISKA POLSKA Przemysłowe Systemy Transmisji Danych Sp. z o.o.) – 20 min.
  4. Bezpieczeństwo systemów przemysłowych w erze cyfryzacji
    Tomasz Niewdana (Fortinet) – 20 min.
  5. Nowoczesne rozwiązania Asseco Poland w chmurze IBM jako wsparcie sprzedaży energii
    Arkadiusz Stacherski, Krzysztof Pietkiewicz (Asseco Poland S.A.) – 20 min.

godz. 14:30

Obiad
(Restauracja Czerwona, 1 piętro)

godz. 15:30

Sesja III – Rozwiązania IT dla energetyki

  1. Wykrywanie anomalii zużycia energii elektrycznej z wykorzystaniem narzędzi AI w celu racjonalizacji zapotrzebowania na energię elektryczną przez spółki obrotu
    Adrian Pietrowski, Karolina Pietrowska (Ebicom Sp. z o.o.) – 20 min.
  2. OZE oczami OSD
    Krzysztof Kmiecik, Stanisław Baluk (Apator Elkomtech) – 20 min.
  3. Narzędzia wspierające masowe procesy realizowane w terenie na przykładzie wymiany liczników
    Grzegorz Dabiach (Apator Rector Sp. z o.o.) – 20 min.
  4. Prognozowanie zużycia energii elektrycznej oraz wytwarzania OZE z użyciem systemu Sygnity Forecast oraz potencjał do wykorzystania autorskich algorytmów prognozowania bazujących na transformacji falkowej
    Paweł Machał (TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.), Magdalena Uryzaj (Sygnity S.A.) – 20 min.
  5. Co po PDH/SDH? Obsługa systemów SCADA, synchronizacji i zabezpieczeń w energetycznych sieciach IP
    Paweł Niedzielski (NOKIA) – 20 min.

godz. 17:10

przerwa

godz. 17:30

Sesja IV – Rozwiązania IT dla energetyki

  1. Stuxnet, sieci energetyczne, łączność krytyczna – wspólny mianownik
    Piotr Sarna (Enspirion Sp. z o.o.) – 20 min.
  2. Automatyzacja i orkiestracja w świecie hybrid cloud
    Piotr Banaszewski (Micro Focus Polska Sp. z o.o.) – 20 min.
  3. Lokalne obszary bilansowania energii i system WATRA LEDGER
    Mieczysław Wrocławski (Yodiss) – 20 min.
  4. SCADVANCE XP – dlaczego jest lepszy od octu
    Andrzej Nuckowski (Infoprotector) – 20 min.

godz. 18:50

Zakończenie 1-wszego dnia Konferencji

godz. 20:00

Uroczysta kolacja dla Uczestników konferencji
(Sala Kongresowa 0/2)

 

 

Czwartek, 02.12.2021 r. (dzień „2”)

godz. 10:00

Sesja V – Aktualne wdrożenia w energetyce zawodowej
(Sala 6, 6 piętro)

  1. System Informatyczny SORAL – wspomaganie zarządzania siecią kablową SN
    Sławomir Noske, Sebastian Grzelka (ENERGA-OPERATOR SA), Krzysztof Kołodziejczyk (Globema Sp. z o.o) – 20 min.
  2. Platforma integrująca zdolności wytwórcze i regulacyjne źródeł OZE oraz wybranych odbiorów sterowalnych – ultraszybkie prognozowanie produkcji PV
    Waldemar Kałuża (TAURON EKOENERGIA Sp. z o.o.) – 20 min.
  3. DRIM – system klasy IMS z technologiami automatyki i analizy AI na potrzeby paszportyzacji, oceny stanu i priorytetów zadań eksploatacyjnych
    Monika Halasz, Tomasz Kaleczyc (ATLASUS Sp. z o.o.) – 20 min.
  4. Wykorzystanie algorytmów AI do prognozowania w energetyce rozproszonej
    Andrzej Burzyński (BI Insight S.A.) – 20 min.
  5. Zero Trust Data Management - jak dbać o bezpieczeństwo swoich danych
    Marek Toczko (Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp z o.o.) – 20 min.
  6. Innowacyjny System Monitoringu Obiektów Technicznych
    Maciej Grunt (Electronic Power and Market Sp. z o.o.) – 20 min.
  7. Nowoczesne aplikacje mobilne jako nieodzowny element prowadzenia biznesu
    (Vetasi Sp. z o.o.) – 20 min.

godz. 12:20

Podsumowanie i zakończenie konferencji

godz. 13:00

Obiad
(Restauracja Czerwona, 1 piętro)

 

W trakcie „1” i „2” dnia konferencji (1-2.12.2021 r.) równolegle przygotowana zostanie wystawa, na której dostawcy rozwiązań IT dla energetyki prezentować będą konkretne systemy / urządzenia / rozwiązania.