event image event image

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII-tej edycji Konferencji 

Systemy Informatyczne w Energetyce SIwE’18
20-23 listopada 2018 r., Wisła, Hotel Gołębiewski

W ciągu siedemnastu lat istnienia Konferencja SIwE stała się największym i najpoważniejszym spotkaniem branży energetycznej w obszarze informatyki. W ostatniej edycji konferencji (21-24 listopada 2017 r.) udział wzięło ponad 570 Uczestników z blisko 200 firm i instytucji: przedstawicieli urzędów administracji państwowej, energetyki, świata nauki oraz sektora IT. Miło nam poinformować, że tegoroczną edycję Konferencji SIwE Patronatem Honorowym objęło Ministerstwo Energii oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Najważniejszymi zagadnieniami, które chcielibyśmy w tym roku poruszyć na Konferencji, są:

  • bezpieczeństwo sieci energetycznej jako infrastruktury krytycznej (ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa),
  • ochrona danych osobowych (ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych),
  • startupy w energetyce,
  • przedstawienie nowych rozwiązań i systemów IT wspierających pracę energetyki.

Konferencja SIwE odbywa się nieprzerwanie od 17 lat –pierwsza miała miejsce w listopadzie 2002 roku w Mikołajkach. Każda jej kolejna edycja poświęcona była aktualnym zagadnieniom ważnym dla energetyki. Przez 17 lat swego istnienia na Konferencji SIwE zaprezentowano zagadnienia związane m.in. z: płatnościami masowymi, billingiem, wdrożeniem TPA, obsługą klienta, konsolidacją systemów informatycznych, paszportyzacją sieci, zarządzaniem rozproszonymi źródłami energii, cyberbezpieczeństwem, ochroną danych osobowych.

W tym roku chcielibyśmy zachęcić Państwa do zaprezentowania zupełnie nowego zagadnienia, jakim są start’upy w energetyce. Energetyka jest ogromną gałęzią gospodarki, od której poprawnego działania zależą praktycznie wszystkie pozostałe dziedziny przemysłu, stąd też jest często bardzo zachowawcza w swoim działaniu. Jednak bardzo szybki rozwój nowych technologii sprawia, że musi być gotowa do sprostania nowym zadaniom stawianym zarówno przez biznes jak też Klientów. Mając tą świadomość, większość przedsiębiorstw energetycznych pracuje nad własnymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Wydaje się, że Konferencja SIwE, dzięki swej wielkości i różnorodności prezentowanych rozwiązań, wydaje się idealnym miejscem do zaprezentowania własnych osiągnięć na tym polu.

Oczywiście, zachęcamy Państwa także do prezentacji najnowszych i najciekawszych rozwiązań z zakresu IT bądź przez Państwa oferowanych, bądź wdrożonych w Państwa przedsiębiorstwie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Konferencji „Systemy Informatyczne w Energetyce SIwE’18”.